• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Salihlili İşadamımız Nedim Uysal Geleneksel Toplu Sünneti yaptırdı

Nedim Uysal geleneksel toplu sünnet törenini 20 Haziran Perşembe günü Norm Sanat Galerisi bahçesinde yaptı. 1969 yılından bu yana hiç aksatmadan yoksul ve kimsesiz çocukların sünnetini yaptıran Norm Şirketler grubu kurucusu ve Onursal Başkanı Nedim Uysal, yardımsever ve hayırsever kişiliğini bilmeyen yoktur. Bu yılda 15 Norm holding calışanının çocuklararına, davuluyla, zurnasıyla, yemeğiyle, palyaçosuyla takısıyla eksiksiz bir tören yaptı. Törende, ailelerin de çocukların da mutlulukları gözlerinden okunuyordu

İzmir’de ki Salihlililer deyince ilk akla gelen isimlerin başında Nedim Uysal gelir. Şirket olarak konuşursak Norm Civata’nın ve 10’na yakın iştirakinin kurucusu, sahibi, Onursal Başkanı… dünyanın 50’ye yakın ülkesine ihracat yapan, Türkiye’nin kendi dalında lider firması. Bu yönü Salihli’nin değil Türkiye’nin bildiği özellikleri. Salihli’ye açtığı yeni işletmelerle maddiyattan önce hemşerilerine sağladığı istihdamdan dolayı mutlu.

Sosyal, sanatsal faaliyetleri ve yardımseverlikleri ile öne çıkan duayen işadamımız Nedim Uysal, sadece İzmir, Salihli değil, Türkiye’nin her yerinde bu özellikleri ile bilinmektedir. Norm sanat galerisinde birçok sanatçıyı ağırlamış, sergiler açmışlardır. Onlara ev sahipliği yapar, bunlardan da büyük keyif alır.

Bölgemiz Katılımcılarının olduğu kadar ülkemizin de nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanması amacıyla, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından 2014 yılında kurulan 500 öğrenci kapasiteli Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kuruluşuna çok büyük katkı ve destek vermiştir ve okula onun adı verilmiştir. Bu okuldaki öğrencilerin tamamının eğitim öğretim, ulaşım, kıyafet, yiyecek, kitap ve kırtasiyenin de dahil olduğu %100 tam burs ile okutulmaktadır.

80'li yaşlarda olmasına rağmen, gençlere taş çıkarak bir azimle bu işleri yapması, o heyecanı bütün çevresine hissettirmesi takdir edilmeyecek gibi değil. Sen çok yaşa Nedim abi, Sağlıkla yaşa 

 Norm Sanat da sünnet


SALİHLİ EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ İZMİR

  
4398 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aidat Borcu Sorgulama
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.857532.9892
Euro35.719435.8626
Hava Durumu