• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Hakkımızda

TARİHÇE;

İzmir'de yaşayan Salihlililerin bir araya gelerek 2002 yılında kurduğu bir dernektir. İlk kurucu başkan Ataman SARIGEDİK, sonraki başkan 2006 yılında Cengiz ÜRETMEN ve 2009 yılında Behçet YAVUZ oldu. Behçet YAVUZ'un İstanbul'da bir eğitim kurumunda yöneticiliğe başlamasıyla seçildiği 2009 yılının Eylül ayında yönetim kurulu başkanlığına Hayati ERTUĞRUL getirildi ve sonraki seçimlerde de yeniden seçilen Hayati ERTUĞRUL 10 yıl süre ile başkanlık yaptı. 2019 yılında görevi Cengiz ÜLKÜ başkanlığındaki yönetime devretti. Cengiz ÜLKÜ ve yönetim kurulu 2019-21 döneminden sonra, 2021-23 döneminde tekrar yönetime seçildi. 2023 yılında yapılan Genel Kurulda Eren İLHAN GÜNEY başkanlığındaki Yönetim Kurulu 2025 yılına kadar görevi devraldı.


BİZ KİMİZ?

Farklı farklı nedenlerle Salihli’den ayrılmış, ancak kökleriyle bağını korumuş ve memleket sevgisini ruhunda muhafaza etmiş hemşehrileriz…

 

AMACIMIZ NE?

İzmir’de yaşayan Salihlililer’i bir araya getirmek, tanıştırmak, kentimize ve hemşehrilerimize destek sağlayacak projeler üretmek bunu aynı zamanda İzmir'de okuyan ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs vererek yapıyoruz ve aynı zamanda Salihli ile bir köprü görevi üstlenmek.  


HEDEFİMİZ

* Öncelikle aynı toprakların çocuklarının birbiriyle iletişimi güçlendirmek adına fırsat buldukça bir arada olmaya gayret edeceğiz. Bu, kah bir yemek masası olacak, kah birlikte gidilen bir konser ya da tiyatro…

* İzmir’de yaşayan ve birbirini tanımayan hemşehrilerimizi ‘Salihli paydasında’ buluşturmak için ailemizi giderek genişletmeye çalışacağız.

* İzmir’de üniversite eğitimi alan öğrencilerimizi kucaklamak en kutsal hedefimiz. Bu doğrultuda, gücümüzün yettiği ölçüde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs verme geleneğimizi devam ettirmek, ayrıca bu öğrencilerimizin okul sonrası kariyerlerine ışık olabilecek yeni insanlarla tanışmasına aracılık etmek önceliğimiz.

* Salihli’ye emek vermiş, gelişimine katkı sunmuş insanları yaşarken ölümsüzleştirmek adına özel çalışmalar yapmayı hedefliyoruz.

* Derneğimize kurumsal bir kimlik kazandırmak, günümüzde artık ‘olmazsa olmaz’ haline gelen sosyal medyasıyla, internet sitesiyle güncel ve herkesi birbirinden haberdar edecek bir yapıya oturtmak.

 

Aidat Borcu Sorgulama
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Hava Durumu