• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Ne geziydi ama...

 

  

Belki üzerinden 10 gün geçti, belki bu satırların yazarı seyahat programı nedeniyle bilgisayarın tuşlarına bir türlü dokunamadı, yazının yayımlanması gecikti… Ama aklımızda, dilimizde o cümle asılı kaldı:
Ne geziydi ama!
Salihli Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak pandeminin gölgesinde geçen son 1,5 yılda bir çok etkinlik için hazırlanmış, heveslenmiş, ancak yasaklar sebebiyle heyecanımızı bir başka bahara ertelemek zorunda kalmıştık. 25-26 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Eskişehir-Kütahya turu, tüm bu 1,5 yılın acısını çıkardığımız bir organizasyon oldu kesinlikle.


**Anları da, seyahatleri de, turları da güzelleştiren insanlar kuşkusuz.
Ne mutlu bize ki, İzmir’den Eskişehir’e hareket eden iki otobüsümüzde de birbiriyle kaynaşan, sohbet eden, birlikte şarkılar söyleyen, geçmişe giden, geleceğe yönelik planlar yapan hemşerilerimiz, turu güzelleştiren etkenlerin başındaydı. Escantur organizasyonunda gerçekleşen turumuzda Eskişehir’in birbirinden güzel yerlerini görme şansı bulduk. Kentpark’ı, Sazova Parkı’nı, Odunpazarı Evleri’ni, Balmumu Heykeller Müzesi’ni, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni, Atlıhan’ı, Porsuk Çayı’nı gezerken, bu kente damga vuran dehaya, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yılmaz Büyükerşen’e şapka çıkarmadan edemedik. Dönüşe geçmeden önce de Kütahya Çiniciler Çarşı’nı ziyaret ederek turumuzu tamamladık.

**

Salihli Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak bu turdan biz büyük keyif aldık. Hatta altını çizmekte yarar var, böyle bir organizasyon bize yenileri için hem moral hem de enerji verdi.

Bizimle birlikte olan, varlıklarıyla turumuza neşe katan, destek olan tüm hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.

Hep birlikte olacağımız yeni etkinliklerde buluşmak üzere…

Saygılarımızla…

SALİHLİ EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU
 

 

  
426 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aidat Borcu Sorgulama
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973
Hava Durumu